Ogłoszenia duszpasterskie 15.06.2014. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

• Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Trwa Jerycho Różańcowe w naszej parafii – nieustanna modlitwa i adoracja. Zachęcamy, by po każdej Mszy św. przedpołudniowej zostać na półgodzinną modlitwę różańcową przed Najśw. Sakramentem. Po Mszach św. przedpołudniowych będzie trwała adoracja, którą zakończy Msza św. o godz. 18.00 odprawiana w intencjach zbiorowych. Swoje intencje napisane na kartce można złożyć do stągwi przy ambonce. Program całego Jerycha jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej. Dzisiaj o godz. 19.00 modlitwę podejmie po nas parafia Błota.
  • W najbliższy czwartek, 19 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800 i 2000. Główną Mszą św. dnia będzie Suma o godz. 1130, a po niej wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy ustawionych przy ul. 3 Maja, Polnej, Wawerskiej i Kopernika. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji na ulice naszego miasta. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest w naszym życiu zawsze obecny. Jesteśmy ludem Bożym, który nieustannie jest w drodze na spotkanie z Bogiem. Zachęcamy serdecznie wszystkich do udziału w procesji. Swoje szczególne miejsce w procesji Bożego Ciała mają zawsze dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. lub obchodziły rocznicę Komunii św. Przyjdźmy w Boże Ciało na godz. 1130 do kościoła. Prosimy, by podobnie jak w latach ubiegłych przygotować ołtarze Bożego Ciała.

–  I ołtarz – Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Kościelna Służba Porządkowa Totus Tuus,

–   II ołtarz – Straż Pożarna,

–   III ołtarz – Ruch Światło-Życie,

–   IV ołtarz – Okoliczni mieszkańcy ul. Kopernika.

• Przypominamy też o tradycji dekorowania domów na dzień Bożego Ciała. Podejmijmy ten piękny zwyczaj zwłaszcza na trasie procesji, ale nie tylko.
  • W Oktawie Bożego Ciała, 20 – 26 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 1800 na Mszy św., Nieszporach i procesji Eucharystycznej (z wyjątkiem niedzieli, gdy procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 1300).
  •  19 czerwca, we czwartek wspominamy bł. ks. Jerzego. Po Mszy św. o godz. 18:00 będzie możliwość ucałowania relikwii. Karteczki na których wpisujemy intencje, składamy przed mszą o 18.00 na ołtarzu przed relikwiami.
  • W tym tygodniu 17 czerwca mija 50 rocznica obecności w Józefowie Sióstr Albertynek. W związku z tym w najbliższą niedzielę po Mszach św. można będzie zapoznać się z ich działalnością nie tylko w Józefowie. Spotkamy się z siostrą misjonarką, która posługuje w Boliwii i można będzie przed kościołem nabyć książki, wziąć materiały informacyjne i złożyć ofiarę do puszki dzieła prowadzone przez Siostry Albertynki.
  • Również w najbliższą niedzielę swoje imieniny obchodzi ks. Tomasz. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00, a po niej złożymy życzenia.
  • W poniedziałek 16 czerwca o godz. 1900 w salce na plebani spotkanie wyjeżdżających na obóz letni TYGRYSY.
  • Przedwakacyjne poświęcenie pojazdów odbędzie się u nas w niedzielę 29 czerwca.

W tym tygodniu patronują nam:

• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”; był utalentowanym malarzem, jednak z miłości do Boga i do ludzi zrezygnował z kariery i zamieszkał wraz z bezdomnymi; jest założycielem albertynów i albertynek, zgromadzeń, których zadaniem jest pomoc najuboższym (wspomnienie obowiązkowe);
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży; pochodził z bardzo zamożnej arystokratycznej rodziny, a jego ojciec pragnął, by syn został rycerzem; on jednak wyrzekłszy się dziedzictwa, wstąpił do zakonu jezuitów, by móc ćwiczyć się w chrześcijańskich cnotach (wspomnienie obowiązkowe).