Ogłoszenia duszpasterskie 02.03.2014 r. – 8 Niedziela Zwykła

• Gościmy dzisiaj proboszcza parafii w Nadmie, ks. Grzegorza Mioduchowskiego, który jak zwykle będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na budowę kościoła. Bóg zapłać za wspieranie tego dzieła.
  • Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, po niej spotkanie Kół Żywego Różańca. O godz. 17.00 w salce na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • W Środę Popielcową, 5 marca, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele: o godzinie 6.30, 7.00, 8.30, 11.00, 17.00, 18.00 i 20.00. Kancelaria w tym dniu nieczynna.
  •  Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.
  • Zapraszamy na Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale z procesją w niedziele o godz. 17:00.
    Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00 i 19:00. ZAPRASZAMY
  • Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny. Po Drogach Krzyżowych można będzie przystąpić do Komunii św. Tak będzie przez cały Wielki Post.
  • W Wielkim Poście piątkowa Adoracja Najśw. Sakramentu będzie po Mszy św. o godz. 18:00, do godz.19:00.
  • W liturgii tego tygodnia, we wtorek, 4 marca, będziemy obchodzić święto św. Kazimierza Królewicza, który jest patronem biskupa – seniora Kazimierza Romaniuka oraz naszego ks. Proboszcza. Pamiętajmy w naszych modlitwach o biskupie – seniorze. Zapraszamy do modlitwy dziękczynno-błagalnej w intencji ks. prob. Kazimierza Gniedziejko o godz. 18.00 na Mszy św., po czym złożymy życzenia czcigodnemu Solenizantowi.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta w piątek rano i po południu od godz. 1630. Na progu Wielkiego Postu serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Z konieczności nie będzie Mszy św. o g. 17.00, ale po Drogach Krzyżowych można będzie przystąpić do Komunii św.
  • W Niedzielę, 9 marca o godz.12:30 spotkanie Koła Różańcowego Dzieci, a o godz.19:00 Godzina Uwielbienia.
  • Spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania (grupa starsza) w najbliższą sobotę (8 marca) o godz. 9.30 w dolnym kościele, grupa młodsza w sobotę 15 marca o g. 9.00.
  • Już teraz ogłaszamy i zapraszamy. W Uroczystość św. Józefa – patrona naszego miasta, w dniu 19 marca będziemy gościć w naszej parafii biskupa Marka Solarczyka. Nasz Gość o godz. 18.00 odprawi uroczystą Mszę św., podczas której udzieli bierzmowania przygotowującej się młodzieży oraz pobłogosławi rozpoczynającą się budowę Domu Parafialnego.
  • W sklepiku do nabycia marcowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Anioł Stróż.
  • Zapraszamy na spotkanie z p. Ewą Zielińską–ekspertem w dziedzinie wychowania przedszkolnego, nt.: „Dorosnąć do tornistra”. 4 marca (wtorek) o godz.18:30 w szkole „Strumienie”. Wstęp wolny.
  • I jeszcze jedno ogłoszenie z naszej Przychodni Miejskiej:

Dyrektor Przychodni Miejskiej w Józefowie serdecznie zaprasza do udziału wszystkich mieszkańców Józefowa w dniu 8 marca 2014 roku od godz. 9.00 do godziny 15.00 na pierwszą „Białą Sobotę” w Samodzielnym Publicznym ZOZ Przychodnia Miejska w Józefowie, ul. M. C. Skłodowskiej 5/7.

W tym dniu przychodnia miejska udostępnia dodatkowe bezpłatne badania oraz przekaże w formie prelekcji różnorodną wiedzę w zakresie profilaktyki zdrowia.

Szczegółowy program jest dostępny w przychodni i ogłoszony na plakatach.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia w dniu 8 marca 2014 roku SPZOZ Przychodni Miejskiej w Józefowie, ul. M. C. Skłodowskiej 5/7.                          Podpisała:      Dyrektor Maria Kurcz