Ogłoszenia duszpasterskie 29.12.2012. – Święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

• Przeżywamy dziś kolejny dzień w oktawie uroczystości Narodzenie Pańskiego, zaś liturgia tym razem kieruje nasz wzrok na Świętą Rodzinę z Nazaretu. Pomimo różnych trudności, z którymi się borykali, św. Józef i Maryja w związku z przyjściem na świat Jezusa pozostali otwarci na Boże działanie w ich życiu, odpowiadając całym swoim życiem na Boże zaproszenie do zawierzenia Panu Bogu. Dlatego też ta Rodzina może być dla nas przykładem i wzorem, z którego mamy czerpać inspiracje do pokonywania codziennych trudności.

• Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 1300 uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej par, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusz 50-lecia i 25-lecia ślubu.
  • We wtorek, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
  • W środę, 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Ta uroczystość należy do tak zwanych świąt nakazanych. Zobowiązuje nas do udziału w świątecznej Eucharystii. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego: 700, 830, 1000, 1115 (w jęz. łac.), 1130, 1300, 1800 i 2000.
  • W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca oraz pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej podczas Mszy św. porannych i po południu od godz. 1630. O godz. 1700 dodatkowa Msza św., na którą zapraszamy zwłaszcza dzieci.
  • W najbliższą sobotę zapraszamy po Mszy św. o godz. 700 na Fatimski różaniec Wynagradzający, a wieczorem po Mszy na modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała.
  • Za tydzień (5 stycznia 2014 r.) przypada pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 1300. Katecheza przed chrztem, dla rodziców i chrzestnych o godz. 1700.
  • 2 stycznia 2014 r. rozpoczynamy Wizytę duszpasterską. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Plan kolędy w najbliższym czasie jest następujący:

• 2.01.   Czwartek           Mała (1) Pogodna (1) Urocza, Wewnętrzna, Klonowa (2)
  • 3.01.   Piątek      Derkaczy, Teatralna, Uśmiech (2) Armii Krajowej (1)
  • 4.01.   Sobota     Sztumska, Włókiennicza, Wąska, 3 Maja (bez bloków – od Falenicy do ul. Kopernika) (5)
  • 7.01.   Wtorek    Słoneczna (2) Szkolna, Skorupki (1)
  • 8.01.   Środa       Graniczna (2) Iglasta (1) Rozkoszna (1)
  • 9.01.   Czwartek           Wawerska bez bloków (3) Zaułek, Cicha (1)
  • 10.01.  Piątek      3 Maja (bez bloków – od ul. Kopernika do ul. Jarosławskiej), Zagajnikowa (4)
  • 11.01.  Sobota         Zawiszy z blokami (4)