Życzenia Świąteczne

Umiłowani Parafianie,

Mieszkańcy Józefowa.

„Ach ubogi żłobie, cóż ja widzę w Tobie?”

Już niedługo zasiądziemy do wigilijnych stołów, aby wspólnie z najbliższymi dzielić radość narodzin Chrystusa Pana. A słowo ciałem się stało i mieszkało między nami – słyszymy w pieśni kolędowej. Niech Chrystus Pan pobłogosławi Was i Wasze rodziny, całą naszą Parafię. Niech ten, któremu wtedy w Betlejem odmówiono miejsca w gospodzie, a teraz tak wielu odmawia mu prawa do bycia wśród nas, znajdzie miejsce w naszych domach i rodzinach, w naszych miejscach pracy i nauki, w miejscach odpoczynku. Zechciejmy odważnie głosić światu miłość Boga do człowieka.

Zakończył się Rok Wiary, ogłoszony przez Ojca Św. Benedykta XVI. Zechciejmy dzielić się wiarą z naszymi bliskimi, nie chowajmy jej pod korcem naszych lęków i małoduszności. Niech nasza wiara i radość świąteczna nie będzie tylko krótkotrwałym i sentymentalnym wzruszeniem. Pomoże nam w tym codzienne trwanie przy Chrystusie, karmienie się Jego słowem zawartym w Ewangelii, a nade wszystko pokorne trwanie jak najczęstsze przed tym żłobkiem dzisiejszym – Tabernakulum, gdzie dzień i noc Ten, który opuścił niebo jest z nami, jest po wszystkie dni aż do skończenia świata. Niech Jezus nie czuje się samotny w naszej Parafii. Padnijmy przed nim na kolana i trwajmy w postawie czci i adoracji, tak jak Matka Boża, tak jak św. Józef, tak jak Pasterze. A on Pan wszelkiego stworzenia podniesie rękę i pobłogosławi nas i Ojczyznę naszą. On będzie wspierał swą siłą  dom nasz i majętność całą, i wszystkie wioski z miastami ….

Z modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem

Duszpasterze Parafii MB Częstochowskiej w Józefowie.